+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kardüz Yaylası hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kardüz Yaylası hangi ilimizdedir?
  Kardüz Yaylası hangi ilimizde yer almaktadır. bu ilimiz türkiyenin hangi bölgesinde bulunmakta ve bu ilde ekonomik faaliyetler nelerdir. son olarak kardüz yaylası hakkında kısa ama açıklayıcı bilgiler de verebilir misiniz. ama lütfen çabuk yazın. 2. Asel
  Bayan Üye

  Kardüz Yaylası hangi ilimizdedir


  Gölyaka ilçesine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Kardüz yaylası Düzce’nin en önemli yaylalarından biridir. Düzce’nin en yüksek noktalarından biri olan Kardüz Yaylasının bir diğer özelliği de karin yaz aylarına kadar yerde kalmasıdır. Bu bakımdan Kardüz yaylası kıs turizmine adaydır. Her yıl 20 Temmuz’da geleneksel olarak Kardüz Yaylası’nda senlikler düzenlenir. Halkoyunlarının oynandığı, güreşlerin yapıldığı, yürüyüşlerin yapıldığı ve konferansların düzenlendiği senliklere Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir katilim olmaktadır. Düzce’de bunların dışında ve en az bunlar kadar doğal güzellikleri olan Sırıklı, Balıklı ve Pürenli yaylalarda bulunmaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kardüz yaylası bilindiği gibi türkiyenin karadeniz bölgesinde yer alan düzce ilinde bulunmaktadır. bunun dışında bu ilimiz yani düzce ekonomi bakımından iyi yöndedir bunun en önemli nedeni metropol kentlerin arasında yer almasıdır.
+ Yorum Gönder